Otogaz (LPG) Nedir?

Lpg,  bütan ve propan gazlarının karışımından oluşur. Doğal gaz, benzin ve dizel gibi yakıtlarla karşılaştırıldığında, Lpg den kilogram başına daha fazla enerji alınmaktadır. Lpg nin sera gazı etkisi '0'(sıfır) dır.
Lpg kullanan bir araç km başına  doğal gazlı bir araca göre  %50, benzinli bir araca göre  %75, dizel bir araca göre  %200 azot oksit (NOx) üretir. Çünkü lpg azot oksit (NOx) salınımı en düşük yakıttır.

Türkiye lpg otogaz kullanımı açısından dünyada 2. Sıradadır. Avrupa da ise birinci sıradadır. Türkiye lpg otogaz istasyonu açısındanda dünya lideridir.

Otogaz, motora zarar verirmi?

Bu sorunun cevabı elbetteki HAYIR'dır. Çünkü Otogaz yanma neticesinde motorda asit ve karbon artıkları bırakmadığından, motorun ve motor yağının  korunmasına yardımcı olur.

Teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak günümüzde kullanılan araçlarda yeni teknolojiyle üretilmektedir.Bu teknolojiye sahip araçların lpg otogaz dönüşümleri sıralı sistem lpg kitleri ile yapılmaktadır.Sıralı sistem lpg montajı yapılan araçlarda, sıralı otogaza dönüşümden dolayı herhangibir güç yada performans kaybı yaşanmaz.Sıralı sistem lpgye dönüştürülen araçlarda lpg ayarı bilgisayar ile otomatik olarak yapılır.Aracın ecu'sundan alınan bilgiler sıralı lpg sisteminin ecu'suna kopyalanarak lpg ayarı yapılır.Piyasada çok sayıda oto lpg markası bulmak mümkündür.Bu markaların oto lpg fiyatları kalitesine göre değişmektedir.Tercih edilecek sıralı oto lpg markalarının kriterleri kalite ve yaygın servis ağı olmalıdır.

Oto LPG her türlü benzinli motorlara sahip olan araçlara lpg otogaz dönüşüm sistemleri montajı yapılmaktadir. Konusunda uzmanlaşmış kadroya sahip olan firmamız tse belgeli ve sanayi bakanlığından verilen hizmet yeterlilik belgesine sahiptir.

Montaj ve satışını yapmış olduğumuz lpg dönüşüm kitleri ece-r-67, iso 9002 ve tse belgelerine sahip olup ürünler 2 yıl garanti kapsamındadır. Bizim için önemli olan müşteri memnuniyeti ve güvendir.

 

  • LPG Otogaz Yüksek oktan sayısına sahiptir: Normal benzine ve süper benzine oranla LPG daha yüksek oktan sayısına sahiptir; bu sayede motordaki yanma daha düzenli olur, otogaz motorun verimi artar.
  • LPG Otogaz, benzine oranla motorların daha sessiz çalışmasını sağlar: Otogaz karbüratöre ve enjektöre gaz halinde gel diğinden motor daha sessiz ve titreşimsiz çalışır.
  • LPG Otogaz, Motoru temiz tutar ve ömrünü uzatır: Asit ve karbon artığı bırakmadığından motorun ömrü uzar ve daima rahat çalışır.
  • LPG Otogaz, Güvenlidir: LPG kullanılan araçlardaki donanim ve depolar diğerlerine nazaran çok daha dayanıklı malzemelerden üretildiği için daha güvenlidir.
  • LPG Otogaz, Çevre Dostudur: LPG kullanan araçlar atmosfere daha az miktarda zararlı gaz bırakır. Bu da bizler için solunacak daha temiz bir hava ve daha yeşil bir çevre demektir.

 

BRC Lovato Milano Mimgas Prins AKL Romano
© TGS Otogaz Sistemleri Tel: 0(212) 285 98 99, 286 98 76 (pbx) Faks: 0(212) 286 98 77