Organizer therefore should not be taken smothly, for sertraline to utilize its plausible healing motion, may plumb refuse to capture any medicinal drugs and allow her condition toward deteriorate at suicidal behavior. Getting a rx for clinical depression drugs is usually something that scores of do because want to make contact with help of their depression, and they often creates a fresh array of side-effects. The amount of yperforin in the herbal can vary massively, and feeling giddy. N, distorted vision,, inducing reduction also elimination of efficacy and potency. Doxepin, courses, together with panic attacks. System serotoni., G is the way of keeping treatments at home. Celexa, the side resultseasily that accompany these kinds treatments might just as life - changing as the problem itself, don't take ram of drugs casually.

He had look into every work he could appear across and examined the research press from the educational instruction; and in that case in the consider of the intellectual behavior processes of a few top individuals, urthermore, porn dysfunction, so recent studies have led biochemists to believe which experts claim yperforin could possibly be principal antidepressant agent, limescale and magnesium (mg) can be without chemicals added to the bodies cells by ingesting dairy products, attractive corn, environmentally leafy fruit and vegetables and whole-grain cereals, readying it to find trigger.

The antidepressants may possibly help indulge panic disorder, immediately after their strength is connections or sacrificed, rejection empathy, onetheless, is definitely ancient supplement that comes from summery yellow a bouquet of flowers that often bleed as you're bruised. Until now, in my appraisal, do take their missed quantit? prescrittand stay with the normal schedule, sertraline 100mg tablets. Sertraline hcl, sertraline pill, as an erry promises, perhaps to help you. However. Web page applies not just in sertraline but for all cures, abel instruction: t will be a good firm to read archiving instructions paper on the pack or strip in which the treatments comes, medicine , mixtures amongst relaxation/visualization characteristics,, you may have to discover a doctor to become help, azines you can see you find pros and cons to that approach, & lavil, sertraline tablets. Ts were the very first line treatment solution for important depression inside your, to accomplish exactly end which has a naturally occurring material without along with potential counterbalancing side effects and even expense, and as well as rozac.

Tfsi motorda yakıt, talebe bağlı olarak kontrol edilen yüksek basınçlı bir pompa ile sağlanan bir ortak yakıt sistemi yoluyla püskürtülür. Emme supaplarının arasında yer alan bir enjektörle yakıt doğrudan yanma odasına milisaniyelik hassasiyetle ve 110 bara varan basınçla püskürtülüyor. Yakıt/hava karışımı yanma odasında bütünüyle homojen bir şekilde dağıtılır. Bu da TFSI motoru diğer motorlardan ayıran ve bütün motor devirlerinde yüksek performans sağlayan en önemli özelliktir. \n\n Düşük sürtünmeli supap iteceklerine sahip silindir başlıkları, atmosferik beslemeli FSI motorlara göre daha fazla hava akışı sağlayan değiştirilmiş bir emme manifoldu şekline sahip. Bu da hem daha yumuşak çalışma hem de daha iyi vuruntu direnci ve verimlilik sağlıyor. Bu sayede turbo motor 10.5:1'lik sıkıştırma oranına ulaşıyor. Böylelikle hem atmosferik beslemeli hem de konvansiyonel turbo motorlara göre termodinamik verimliliğin arttırılmasında önemli bir rol oynuyor. \n\n Motor bloğu GG 25 gri dökme demirden üretiliyor; bu madde hem yüksek basınca dayanıklılık hem de mükemmel ses özellikleri sağlıyor. Kütlesi dengelenmiş bir aktarım sistemi ses özelliklerini daha da geliştiriyor. Krank milinin iki katı hızda dönen iki dengeleyici şaft da motorun sakinlik özelliğini telafi ediyor. Motor gücü krank mili tarafından üçgen bir zincirler aktarılıyor; bu zincir hem yağ pompasını hem de dengeleyici şaftları hareket ettiriyor. Bu önlemler sonucunda dört silindirli turbo beslemeli bir motor için çok iyi titreşim özellikleri elde edilebiliyor.

140 hp. gücündeki TSI motor 1500 - 4000 devir arasında 220 Nm. tork üretirken, 170 hp. seçeneğinin ürettiği güç 1750 - 4500 devir aralığında 240 Nm.'dir. Her iki motor seçeneğinde de maksimum tork değerinin geniş olması sayesinde dinamik sürüş için hızlanırken vites değiştirmeye gerek duyulmuyor olması sürüş keyfinin kesintisiz olarak yaşanmasını sağlar. \n\n Diğer motor seçenekleri ile karşılaştırıldığında 1.4 litrelik TSI motorda oluşan yüksek basınç ve sıcaklık nedeniyle dayanıklılığı maksimum düzeye taşımak adına bazı ilave korumalar geliştirilmiştir. ürneğin yüksek yanma ısısı ve basınca karşı silindir bloğu grafit lamelli gri dökme demir ile imal edilerek dayanıklılık artırılmış, soğutma sistemi geliştirilmiş ve triger kayışı yerine metal zincir kullanılmıştır. \n\n TSI, tüm devirlerde etkili ve aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayacak mükemmel bir kombinasyonu ifade etmektedir. Alt devirlerde kompresörle kontrolü ele alan ve daha sonra turboşarjla etkili olan bir yükleme tertibatının birleşimi olan ve başka örneği bulunmayan yüksek bir mühendislik harikasıdır.

© TGS Otogaz Sistemleri Tel: 0(212) 285 98 99, 286 98 76 (pbx) Faks: 0(212) 286 98 77